УкрМедіаБанк : Київрада просить парламент заборонити рекламу ліків
     Портал "Укрмедіабанк" > новини > Київрада просить парламент заборонити рекламу ліків

Київрада просить парламент заборонити рекламу ліківДепутати Київської міської ради звернулись до Верховної Ради України з проханням заборонити рекламу лікарських засобів, повідомляє УНІАН. За таке рішення 16 грудня на пленарному засіданні VI сесії Київради VI скликання проголосував 101 депутат.

 

У депутатському зверненні зазначається, що в багатьох випадках рекламу лікарських засобів розміщують з порушенням законодавства. Рекламуються ліки, які повинні відпускатися тільки за призначенням лікаря, подається інформація щодо можливого лікування хвороб, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, не повідомляється про певні обмеження та застереження щодо застосування препаратів.

 

«Усе це формує у споживача реклами думку про те, що лікування можливе без консультацій з лікарем, лише на підставі тієї інформації, яку вони отримали з реклами. Такий підхід до використання ліків може не лише не надати бажаного результату щодо покращення стану здоров\'я, а й значною мірою погіршити його чи призвести навіть до випадків смерті», - йдеться у зверненні.

 

Депутати посилаючись на експертів, зазначають, що майже половина препаратів, куплених без призначення лікарем, придбані без будь-якої в них потреби. Тобто, громадяни витрачають більше 4 млрд. грн. (по 87 грн. на кожного на рік) марно. Лікарі запевняють, що нерідко самолікування та вживання ліків без призначення лікаря призводять до непоправних негативних наслідків. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров\'я, смертність від неправильного та неконтрольованого прийому ліків посідає п\'яте місце серед причин смертності.

 

«Таким чином, реклама лікарських засобів завдає лише значної шкоди здоров\'ю громадян. Тому її заборона на телебаченні, радіо, у друкованих засобах масової інформації, засобами зовнішньої реклами у населених пунктах та на транспорті є нагальною необхідністю», - йдеться у зверненні.

 

Нагадаємо, що у парламенті зареєстровано кілька законопроектів: № 4708 про внесення змін до статті 21 Закону України «Про рекламу» щодо супроводження реклами лікарських засобів попередженням про загрозу самолікування, № 5339 щодо заборони реклами лікарських засобі, № 5339-1 щодо обмеження реклами лікарських засобів та № 5339-2 щодо рекламування лікарських засобів.

 

 

Джерело: www.telekritika.ua

Інші новини за темою
22.09.2010

Київська влада вимагає прибрати половину реклами в столиці
Представники Київської міськадміністрації на зустрічі з операторами ринку зовнішньої реклами зажадали до кінця весни прибрати з центру столиці половину конструкцій Заступник голови Київської міської д...
22.09.2010

Медіапланування у рекламі.
Медіапланування (mediaplaning) - планування рекл. кампаній, зміст якого зводиться до вибору оптимальної програми розміщення рекламного матеріалу. Як критерій оптимальності використовують, як правило, ...
22.09.2010

Відкриття порталу УкрМедіаБанк.
    "УкрМедіаБанк" радий повідомити всім видавцям і рекламодавцям про своє відкриття. Ми довго працювали над цим проектом, щоб зробити його максимально зручним, зрозумілим і ефекти...

    Для користувачів:
    
      
   Реєстрація    Забув пароль