УкрМедіаБанк : Рада попередньо схвалила заборону реклами сигарет
     Портал "Укрмедіабанк" > новини > Рада попередньо схвалила заборону реклами сигарет

Рада попередньо схвалила заборону реклами сигаретВерховна Рада прийняла у першому читанні закон, який може повністю заборонити рекламу сигарет та інших тютюнових виробів.

 

За проголосували 303 депутати від Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, Нашої України-Народної Самооборони, Комуністичної партії та Блоку Литвина.

 

За ініціативи антитютюнової коаліції закон розробили регіонали Юрій Мирошниченко, Владислав Лук\'янов, Тетяна Бахтєєва; Олена Бондаренко, Леся Оробець, Андрій Парубій та Владислав Каськів з НУ-НС; комуністи  - Євген Царьков та Олександр Голуб; Олег Ляшко, Євген Суслов, Андрій Шевченко та Дмитро Ветвицький з БЮТ.

 

Сьогоднішнім голосуванням народні обранці схвалили загальну ідею закону, натомість окремі норми можуть бути змінені. В цілому ж, якщо депутати проголосують \"за\", не можна буде:

 

- проводити заходи, де безкоштовно роздають сигарети (в тому числі і маркетингові дослідження);

 

- влаштовувати лотереї, акції, будь-які інші ігри, які пов’язані з тютюном;

 

- продавати тютюнові вироби у наборі з іншими товарами;

 

- рекламувати сигарети там де їх продають (крім маленького плакату);

 

- писати та малювати рекламні салогани на пачках, а також вкладати у них рекламні матеріали.

 

Тих, хто не дотримуватиметься закону – штрафуватимуть від 30-ти до 50-ти тисяч гривень за кожне порушення.

 

Наразі, попри те, що будь-яка зовнішня реклама сигарет та реклама по телевізору чи радіо заборонена, тютюнові виробники можуть бути спонсорами концертів та спортивних заходів.

 

До речі, за даними проекту GATS, які торік провели масштабне опитування щодо куріння: українці масово відмовляються від цієї шкідливої звички. А підтримка повної заборони реклами тютюну за п\'ять років зросла майже на 30%. В 2009-му році повну заборону реклами тютюну підтримали 70% опитаних.

Джерело: www.svidomo.org

 

Інші новини за темою
22.09.2010

Київська влада вимагає прибрати половину реклами в столиці
Представники Київської міськадміністрації на зустрічі з операторами ринку зовнішньої реклами зажадали до кінця весни прибрати з центру столиці половину конструкцій Заступник голови Київської міської д...
22.09.2010

Медіапланування у рекламі.
Медіапланування (mediaplaning) - планування рекл. кампаній, зміст якого зводиться до вибору оптимальної програми розміщення рекламного матеріалу. Як критерій оптимальності використовують, як правило, ...
22.09.2010

Відкриття порталу УкрМедіаБанк.
    "УкрМедіаБанк" радий повідомити всім видавцям і рекламодавцям про своє відкриття. Ми довго працювали над цим проектом, щоб зробити його максимально зручним, зрозумілим і ефекти...

    Для користувачів:
    
      
   Реєстрація    Забув пароль