УкрМедіаБанк : Спроби введення цензури для українських Інтернет-видань безперспективні
     Портал "Укрмедіабанк" > новини > Спроби введення цензури для українських Інтернет-видань безперспективні

Спроби введення цензури для українських Інтернет-видань безперспективні 

В Україні будуть зроблені спроби цензурувати Інтернет, але вони проваляться. Таку думку висловили деякі учасники Інтернет-конференції «Громадянські свободи в Україні» на порталі ЛІГА.net, відповідаючи на питання читача, чи загрожує українській Мережі цензура. 

 

Зокрема, депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін упевнений: «Вводити цензуру в Інтернеті, за великим рахунком, безперспективно – як в Україні, так і в Росії. 

 

Схожу думку висловив телеведучий, професор Державного університету Ілії (Грузія) Олег Панфілов: «Російська влада використовує для залякування інтернет-користувачів Кримінальний кодекс і адміністративні заходи. Але Інтернет як і раніше непідконтрольний, і активність залежить від стану суспільства. Україну в цьому сенсі була хорошим прикладом під час Майдану «. 

 

Політтехнолог, директор PR-групи «Polittech» Тарас Березовець вважає, що в Україні будуть зроблені спроби обмежити свободу веб-простору шляхом обов\\\'язкової реєстрації Інтернет-ЗМІ, але закінчиться все тим, що сайти, що критикують владу, поміняють українські сервери на закордонні. »Спроби контролю Інтренету в Україну будуть, але проваляться», – сказав він. 

 

А ось в Партії регіонів вважають за необхідне ввести в мережі Інтернет контроль. »За статистикою, Україна знаходиться на шостому місці серед держав світу за обсягом інформації, що передається через Інтернет в межах країни. Це колосальний інформаційний потік з серйозним потенціалом. Але я впевнена, що будь-який громадянин України, який так чи інакше знайомий з Укрнетом, підтримає думку про те, що йому потрібен державний контроль, який не слід плутати з цензурою», – заявила регіонал Ірина Бережна. 

 

При цьому народний депутат звернула увагу на те, що більшість українських онлайн-видань не мають статусу ЗМІ, відсутня відповідальність Інтернет-сайтів за публікацію наклепницької інформації – «все це є серйозною соціальною проблемою». 

 

«Гарні гасла опозиції про нібито існуючу в країні цензуру Мережі, не мають під собою ніякого ґрунту і переслідують конкретні цілі – підірвати стабільність у країні і вселити громадянам недовіру до ЗМІ та Інтернет-джерел. Я вважаю, Україна повинна навчитися використовувати найширші можливості Інтернету саме для розвитку державних ідей, для ефективного моніторингу громадської думки, розвитку Інтернет-журналістики, а не для загальної війни компромату і політичних бійок. Але реалізувати це ми зможемо, лише створивши адекватну законодавчу базу для функціонування онлайн-ЗМІ, Інтернет-сайтів, медіа 2.0 «, – вважає І. Бережна. 

 

Найменш оптимістично налаштований нардеп від НУНС Олесь Доній. За його словами, елементи цензури вже дійшли до провідних телеканалів – як свідчать моніторинги новин, там все менше об\\\'єктивного висвітлення подій. Наступними «жертвами» цензури, попереджає він, можуть стати інші види медіа – радіо, газети і журнали, Інтернет. «В Інтернеті використовуються і інші технології – наприклад, хакерські атаки на непідконтрольні владі сайти або засміченість форумів та коментарів спецслужбами», – констатував О. Доній. Джерело: www.liga.net

 

 

Інші новини за темою
22.09.2010

Київська влада вимагає прибрати половину реклами в столиці
Представники Київської міськадміністрації на зустрічі з операторами ринку зовнішньої реклами зажадали до кінця весни прибрати з центру столиці половину конструкцій Заступник голови Київської міської д...
22.09.2010

Медіапланування у рекламі.
Медіапланування (mediaplaning) - планування рекл. кампаній, зміст якого зводиться до вибору оптимальної програми розміщення рекламного матеріалу. Як критерій оптимальності використовують, як правило, ...
22.09.2010

Відкриття порталу УкрМедіаБанк.
    "УкрМедіаБанк" радий повідомити всім видавцям і рекламодавцям про своє відкриття. Ми довго працювали над цим проектом, щоб зробити його максимально зручним, зрозумілим і ефекти...

    Для користувачів:
    
      
   Реєстрація    Забув пароль