УкрМедіаБанк : Визначення цільової аудиторії
     Портал "Укрмедіабанк" > новини > Визначення цільової аудиторії

Визначення цільової аудиторіїЦільова аудиторія описується різними соціально-демографічними показниками. Наприклад, для реклами прального порошку цільовою аудиторією є жінки, які купують і користуються порошком, у віці 20-60 років. Можна визначати специфіку цільової аудиторії для різних марок і типів порошку. Якийсь порошок націлений на високоприбуткових споживачів, другий на середніх, третій - на низькодохідних, і так далі.
 Дуже важливо знати стиль життя і звички цільової аудиторії. Наприклад, як вони проводять вільний час, чи люблять спорт, чи читають газети, як ставляться до реклами. Все це стане в нагоді, коли доведеться придумувати як рекламувати свій товар, де рекламувати і так далі.
 Звичайно ж дуже важливо вивчити медіапредпочтенія цільової аудиторії. Тобто які медіа (ТВ, радіо, пресу) вони зазвичай використовують. Які газети і як читають? Які канали, програми, в який час, як часто дивляться? Які радіостанції слухають, які радіопрограми воліють? Без відповідей на ці питання неможливо медіапланування. Без таких даних про цільову аудиторію ви ризикуєте потрапити пальцем у небо.
Цю групу не завжди легко визначити, якщо мова йде про такого собі новий продукт. Як правило, для отримання більш повних і точних даних про потенційних споживачів і цільової групи проводять спеціальне дослідження.
Починаючи рекламну кампанію, спочатку визначають "портрет" споживача товару, який збираються рекламувати. Людям, які відповідають цьому "портрета", ми адресуємо рекламне повідомлення. Вони і є наша цільова аудиторія.
Коли ми плануємо рекламну кампанію, рейтинги для інших цільових аудиторій нас не цікавлять.Так, якщо наша цільова аудиторія - жінки, то нам не важливо, що 20% всіх жителів дивилися програму, нам не важливо, що всього 5% чоловіків дивилися програму, нам важливо, що цю програму дивилася половина жінок!
Цільова аудиторія не може бути за розміром більше, ніж аудиторія "All people" ("Все люди"). Аудиторія "All people" є окремим випадком цільової аудиторії.
 Визначення цільової аудиторії включає в себе три етапи:
Визначення відсотка людей, що споживають продукт в демографічному розрізі (статтю, віком, доходу). Тобто хто є споживачем продукту - чоловіки, жінки і т.д.
 Визначення частоти споживання усередині групи, які споживають продукт. Т.е з якою частотою споживається даний продукт - раз на день, раз на місяць і т.д.
 Побудова перетинань споживання і переваги ЗМІ, тобто які ЗМІ віддають перевагу споживачі даного продукту.
 При виборі цільової аудиторії необхідно стежити за тим, щоб вона не була надто мала, тому щоприсутність похибок у медіаізмереніях може зробити результати оцінок недостовірними.
Інші новини за темою
22.09.2010

Как экономить рекламный бюджет
Зачастую экономия на размещении и изготовлении рекламы достигается за счет увеличения времени и ресурсов на подготовительном этапе. 1. Использование средств PR для распространения информации о товаре...
22.09.2010

Сучасні погляди на медіапланування
Протягом останніх 30 років серед рекламістів прижилася думка про те, що для досягнення рекламного ефекту необхідно охопити споживача рекламою якесь достатню для цього кількість разів. Однак дослідженн...
26.10.2010

Социальная экология
В эпоху постиндустриального общества перед человечеством в глобальном понимании смысла этого слова все острее стоят социальные проблемы. Среди них можно выделить СПИД ...

    Для користувачів:
    
      
   Реєстрація    Забув пароль